تبلیغات
قدیمی ها - محمدعلی کشاورز از همکاری با آنتونی کویین می گوید
قدیمی ها

خبرنامه

محمدعلی کشاورز از همکاری با آنتونی کویین می گوید

مهر: کارگردان مستند دستم، پر تنهایی ست که زندگی محمد علی کشاورز را مورد بررسی قرار داده است گفت: از نکات جالب در این فیلم بررسی فیلم کاروان به کارگردانی جیمز فارگو است که در این فیلم محمدعلی کشاورز با آنتونی کوئین همبازی بود.

رحیم صدر کارگردان مستند دستم، پر تنهایی ست با اعلام تکمیل فرم حضور این فیلم در بخش مستند جشنواره فیلم فجر گفت: استاد محمدعلی کشاورز یکی از افتخارات سینما و تئاتر کشور است و انگیزه اصلی من برای ساخت این اثر ارادتی بود که به ایشان داشتم.

وی افزود: معتقدم استاد محمدعلی کشاورز هنرمندی است که هیچگاه به اندازه بزرگی اش در سینمای ایران تقدیر نشده است؛ البته ناگفته نماند که در این مستند سعی کردم طبق توافقی که با استاد کشاورز داشتم به نوعی هم ادای دین به زنده یاد علی حاتمی کرده باشیم.

وی در ادامه با اشاره به مراحل تولید این مستند افزود: استاد کشاورز هیچ شناختی از من نداشت و زمانی که من گفتم که می خواهم درباره او فیلم بسازم بسیار سختگیری کرد اما در ادامه ملاقات های بسیاری با یکدیگر داشتیم و من همه جزئیات برنامه را برای او توضیح دادم.

وی ادامه داد: در نهایت به همراه آقای کشاورز به تئاتر پارس رفتیم جایی که استاد نخستین تئاتر زندگی خود با نام هیاهو برای هیچ را به کارگردانی مصطفی اسکویی در سال 1337 بازی کرد.

کارگردان مستند دستم، پر تنهایی ست در ادامه صحبت های خود با اشاره به اختصاص بخشی از این فیلم به ارتباط محمدعلی کشاورز با علی حاتمی گفت: استاد کشاورز رابطه نزدیکی به علی حاتمی داشت و در تمام فیلم های این کارگردان به غیر از فیلم حاجی واشنگن بازی کرده است دراین فصل از فیلم به شهرک سینمایی رفتیم و در لوکیشن هزاردستان قدم زدیم و ایشان از دوستی و رفاقت خود با علی حاتمی گفت.

این کارگردان مستند در ادامه افزود: یکی دیگر از نکات جالب در این فیلم بررسی فیلم کاروان است که در سال 1357 به کارگردانی جیمز فارگو ساخته شد. در این فیلم محمد علی کشاورز با آنتونی کوئین همبازی بود و این هنرمند بزرگ از خاطرات خود در بازی در این فیلم می گوید.

وی افزود: بخشی از این خاطرات به تولید این فیلم برمی گردد به این ترتیب که استاد کشاورز تعریف می کند هنگام فیلمبرداری برای بازیگران خارجی این فیلم ماشین آفیش می کردند که بازیگران را از محل اقامت به صحنه فیلمبرداری بیاورند اما برای بازیگران ایرانی چنین امکانی فراهم نبود و خوب محمدعلی کشاورز نسبت به این تبعیض و بی احترامی معترض می شود. از فردای آن روز سر کار نمی آید؛ خبر به گوش آنتونی کوئین می رسد و او هم اعلامی می کند که دیگر سرصحنه نمی آید و خلاصه خبر به تهیه کننده می رسد و از آن روز به بعد ماشین برای همه بازیگران آفیش می شود.

جدیدترین ها

تبادل نظر

جستجو

نویسندگان